2 SPINNINGOWE TEAMOWE GPO - 06.10.2024 zb.PRZECZYCE

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY NR 1

Okręgowy Kapitanat Sportowy informuje, że drugie zawody z cyklu spinningowe teamowe Grand Prix Okręgu 2024 zostaną rozegrane w dniu 6 października 2024 r. na zb. Przeczyce.

Prawo startu w zawodach mają wszyscy członkowie Okręgu PZW w Katowicach. Organizator zapewnia sobie prawo weryfikacji uprawnień do startu w zawodach na podstawie kontroli wniesionych opłat członkowskich PZW na 2024 rok.

Zawody zostaną rozegrane zgodnie z ZOSW cz. 5 w jednej 7 godzinnej turze w jednym sektorze.

Łodzie każdy team zabezpiecza we własnym zakresie. Miejsce slipowania łodzi zabezpiecza team we własnym zakresie. Na stanicy nie ma możliwości slipowania łodzi.

Zbiórka teamów na stanicy wędkarskiej Okręgu PZW w Katowicach „ Bytomskiej”.

Opłatę startową w kwocie 160 zł od teamu należy dokonać w kasie biura ZO PZW w Katowicach lub poprzez

przelew bankowy na konto nr

40 1020 2368 0000 2402 0168 6377

W przypadku wpłaty na konto, w opisie przelewu musi być wpisane tytułem: 2 spin. teamowe GPO, nazwę teamu nr Koła PZW które zawodnicy reprezentują oraz imiona i nazwiska startujących.

Przykładowy opis przelewu: 2 spinn- teamowe GPO, team …… Kowalski Jan tel. …….. ,  Nowak Jan -K-30

W związku z tym, że zawody będą sędziowane za pomocą aplikacji whatsApp przy zgłoszeniu proszę o podanie przez teamy numeru telefonu z zainstalowaną aplikacją, przy pomocy której team będzie się komunikował z komisją sędziowską.

Zgłoszenie uznaje się za kompletne po zaksięgowaniu wpłaty na koncie z właściwym opisem przelewu.

Przelewy które nie będą miały kompletnego opisu nie będą zaliczane na poczet zawodów i będą zwracane do wpłacającego jednak zostaną pomniejszone o kwotę obsługi bankowej.

Termin zgłoszeń upływa 1 października  2024 r. o godz. 2400 w przypadku wpłaty na konto, jest to data zaksięgowania wpłaty na koncie Okręgu.

Proszę nie przesyłać potwierdzeń wykonania przelewu.

Rezygnacja ze startu w zawodach z prawem zwrotu opłaty startowej przysługuje tylko zawodnikom, którzy dokonają rezygnacji do 1 październik 2024 r. do godz. 2400. Po tym terminie opłata startowa w całości przechodzi na koszty organizacji zawodów.

Na odprawie technicznej przed turą zawodów każdy z teamów otrzyma miarkę oraz indywidualny znacznik. Po złowieniu ryby, która podlega punktowaniu, zawodnik umieszcza ją na prawym boku na miarce w taki sposób, aby

zamknięty pyszczek ryby dotykał pionowej ścianki miarki, a ogon znajdował się na wyskalowanej części miarki umożliwiając odczytanie wymiaru ryby. W takiej pozycji zawodnik wykonuje z góry fotografię ryby (należy unikać fotografowania pod kątem). Następnie wykonane zdjęcie należy wysyłać w aplikacji WhatsApp na otrzymany wcześniej nr telefonu. Po zaliczeniu ryby team otrzymuje informację zwrotną o zaliczeniu ryby. Można przesłać tylko jedno zdjęcie każdej ryby. Kilkukrotne wysyłanie zdjęcia tej samej ryby będzie traktowane jako próba oszustwa i będzie skutkowało dyskwalifikacją. Powtórne wysłanie zdjęcia jest możliwe tylko po informacji od sędziego, że wcześniej otrzymane zdjęcie jest niewyraźne. Podczas wykonywania zdjęcia w obszarze zdjęcia musi znajdować się indywidualny znacznik.

Fotografowana ryba, podczas wykonywania zdjęcia może być delikatnie przytrzymana (również przez inną osobę) w taki sposób, aby nie zasłaniać pyszczka oraz końcówki ogona.

Wykonanie zdjęcia ryby musi odbyć się natychmiast po jej złowieniu. Do czasu otrzymania potwierdzenia, że ryba została zaliczona, musi być ona przetrzymywana w siatce lub podbieraku umieszczonym w wodzie.

Od momenty złowienia, do wypuszczenia, ryba musi być traktowana ze szczególną ostrożnością

Ryba nie zostanie zaliczona do punktacji jeżeli:

•         Zdjęcie jest niewyraźne (nie można odczytać wymiaru ryby).

•         Na zdjęciu jest brak indywidualnego znacznika

•         Zamknięty pyszczek ryby nie dotyka pionowej ścianki miarki.

Wszystkie szczegółowe informacje zostaną podane zawodnikom na odprawie technicznej przed zawodami.

Sędzia główny – Krzysztof Balcarek

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zawodów  w zależności od liczby zgłoszonych teamów,  panujących aktualnie warunków atmosferycznych oraz  przepisów prawa. W przypadku odwołania zawodów, zawodnikom będzie przysługiwał zwrot opłaty startowej.

Łowisko  na czas rozgrywania zawodów nie będzie zamknięte dla amatorskiego połowu ryb.

Harmonogram zawodów:

7 00 zbiórka teamów na stanicy „Bytomskiej”

7 15 odprawa

7 30 wypłynięcie

8 00  - 15 00  tura zawodów

15 30  koniec przyjmowania kart startowych

16 15 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Po  zakończeniu  tury  dla  uczestników  zawodów  przewidziany  jest  ciepły  poczęstunek.

Wszystkie pozostałe informacje podane zostaną na odprawie technicznej przed zawodami.