3 GPO MUCHA - ZMIANA TERMINU !

Okręgowy  Kapitanat Sportowy PZW w Katowicach informuje, że zawody 3 GPO w dyscyplinie muchowej które były zaplanowane na dzień 20.10.2024r., ze względu na na nałożenie się w tym dniu z terminem Zawodów Krajowych ( Mistrzostw Polski Seniorów ) po konsultacji z koordynatorem oraz zawodnikami zostają przeniesione na dzień 06.10.2024r., miejsce rozgrywania zawodów pozostaje to samo Łowisko Moszczenica k/ Żywca.

Zawody zostaną rozegrane w dwóch 3-godzinnych turach.

Miejsce zbiórki Żywiec ul. Krakowska 43, do  godz. 7:00  Link do Mapy Google

Harmonogram godzinowy zostanie podany na odprawie przed zawodami.

Sędzia główny: Sławomir Zbrzeski

Zawody zostaną rozegrane zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego cz. 9 oraz Regulaminem konkursu „ Okręgowe Zawody Wędkarskie ”

Na odprawie technicznej przed turą zawodów każdy z zawodników otrzyma miarkę oraz indywidualny znacznik. Po złowieniu ryby, która podlega punktowaniu, zawodnik umieszcza ją na prawym boku na miarce w taki sposób, aby zamknięty pyszczek ryby dotykał pionowej ścianki miarki, a ogon znajdował się na wyskalowanej części miarki umożliwiając odczytanie wymiaru ryby. W takiej pozycji zawodnik wykonuje z góry fotografię ryby ( należy unikać fotografowania pod kątem ). Następnie wykonane zdjęcie należy wysyłać w aplikacji Whats App na otrzymany wcześniej nr telefonu. Po zaliczeniu ryby zawodnik otrzymuje informację zwrotną o aktualnej pozycji w klasyfikacji. Można przesłać tylko jedno zdjęcie każdej ryby. Kilkukrotne wysyłanie zdjęcia tej samej ryby będzie traktowane jako próba oszustwa i będzie skutkowało dyskwalifikacją. Powtórne wysyłanie zdjęcia jest możliwe tylko po uzyskaniu informacji od sędziego, że wcześniej otrzymana fotografia jest niewyraźna. Podczas wykonywania zdjęcia w obszarze zdjęcia musi znajdować się indywidualny znacznik.

Fotografowana ryba, podczas wykonywania zdjęcia może być delikatnie przytrzymana ( również przez inną osobę ) w taki sposób, aby nie zasłaniać pyszczka oraz końcówki ogona.

Wykonanie zdjęcia ryby  musi odbyć się natychmiast po jej złowieniu. Do czasu otrzymania potwierdzenia, że ryba została zaliczona , musi być ona przetrzymywana w siatce lub podbieraku umieszczonym w wodzie.

Od momentu złowienia, do wypuszczenia, ryba musi być traktowana ze szczególną ostrożnością.

Ryba nie zostanie zaliczona do punktacji jeżeli :

-Zdjęcie jest niewyraźne ( nie można odczytać wymiaru ryby ).

- Na zdjęciu jest brak indywidualnego znacznika.

- Zamknięty pyszczek ryby nie dotyka pionowej ścianki miarki.

Wszystkie inne  szczegółowe informacje zostaną podane zawodnikom na odprawie technicznej przed zawodami.

Opłata startowa na zawody wynosi 80

Opłatę startową można uiścić w kasie biura ZO PZW w Katowicach, lub poprzez przelew na konto Okręgu

nr 40 1020 2368 0000 2402 0168 6377

W przypadku wpłaty na konto, w opisie przelewu musi być wpisane  tytułem : 3 muchowe  GPO,  Imię Nazwisko zawodnika, kogo reprezentuje (nr koła PZW, Klubu PZW, sponsora).

Przelewy, które nie będą miały kompletnego opisu nie będą zaliczane na poczęt zawodów i będą zwracane do wpłacającego, jednak zostaną pomniejszone o kwotę obsługi bankowej.

Termin zgłoszeń upływa 29 września 2024 r. o godz. 24:00 w przypadku wpłaty na konto, jest to data

zaksięgowania wpłaty na koncie Okręgu.

Licencję na korzystanie z łowiska będzie można kupić na miejscu zbiórki przed rozpoczęciem zawodów.

Rezygnacja ze startu w zawodach z prawem zwrotu opłaty startowej przysługuje tylko

zawodnikom, którzy dokonają rezygnacji do 29 września 2024 r., do godz. 24: 00  Po tym terminie

opłata startowa w całości przechodzi na koszty organizacji zawodów.

13.09. 2024 r.                                           Okręgowy Kapitanat Sportowy PZW w Katowicach