Skławikowe MO w kat. U15 i U20 - komunikat nr 1

Komunikat nr 1

Okręgowy Kapitanat Sportowy PZW w Katowicach informuje, w dniach 8-9 czerwca 2024 r. na Zb. Smug w Sosnowcu rozegrane zostaną Spławikowe Mistrzostwa Okręgu 2024 w kategoriach U15 i U20.

Zawody zostaną rozegrane w dwóch turach. Czas trwania tur: w kategoriach U15 – 3 godziny, w kat. U20 – 4 godziny.

W zawodach prawo startu mają tylko zawodnicy zgłoszeni przez macierzyste Koła PZW, będący członkami Okręgu PZW w Katowicach oraz posiadający zezwolenie na amatorski połów ryb wędką w Okręgu PZW
w Katowicach na czas zawodów.

W kategorii U15 prawo startu mają wszyscy zawodnicy urodzeni w 2009 r. i młodsi.

W kategorii U20 prawo startu mają zawodnicy urodzeni w latach od 2004 r. do 2008 r.
- Mistrzowie kół, na podstawie protokołów zawodów,
- pierwszych 10 zawodników z klasyfikacji GPO 2023, którzy nie przekroczyli granicy wiekowej - decyduje rocznik.

Przypominamy, że w przypadku zawodników, którzy nie ukończyli 18 roku życia obowiązuje pisemna zgoda opiekuna prawnego na udział w zawodach oraz obecność opiekuna podczas trwania zawodów.

Miejsce zbiórki zawodników: Rybaczówka nad Zb. Smug.  Link do map Google Zbiórka do godz. 645

Zawody zostaną rozegrane zgodnie z Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego cz. 3,  Załącznikiem nr 2 do Uchwały 176/2023 Prezydium ZO PZW w Katowicach oraz Regulaminem Konkursów „Okręgowe zawody wędkarskie”.

Organizator zastrzega sobie prawo, podczas potwierdzania obecności w dniu rozpoczęcia zawodów, kontroli legitymacji członkowskich PZW oraz zezwoleń-na czas rozgrywania zawodów, na amatorski połów ryb wędką na wodach ogólnodostępnych Okręgu PZW w Katowicach.

Opłatę startową w kwocie 80 zł można uiścić w kasie biura ZO PZW w Katowicach, lub poprzez przelew na konto Okręgu:    40 1020 2368 0000 2402 0168 6377

W przypadku wpłaty na konto, w opisie przelewu musi być wpisane tytułem: Spławikowe MO 2024, imię i nazwisko zawodnika, nr Koła PZW które reprezentuje oraz kategoria (U15 lub U20)

Przykładowy opis przelewu: Spławikowe MO 2024, Jan Nowak, K-13, U20

UWAGA!!
Wprowadzona zostaje nieobowiązkowa opłata startowa za trenera/opiekuna w kwocie 25 zł obejmująca posiłek po turze zawodów. W przypadku wpłaty na konto, w tytule przelewu należy zaznaczyć obecność trenera/opiekuna (bez podawania danych osobowych)

Przykładowy opis przelewu: Spławikowe MO 2024, Jan Nowak + trener, K-13, U20

Zgłoszenie uznaje się za kompletne po zaksięgowaniu wpłaty na koncie z właściwym opisem przelewu. Przelewy które nie będą miały kompletnego opisu nie będą zaliczane na poczet zawodów
i będą zwracane do wpłacającego jednak zostaną pomniejszone o kwotę obsługi bankowej.

Termin zgłoszeń upływa 25 maja 2024 r. o godz. 2400 w przypadku wpłaty na konto, jest to data zaksięgowania wpłaty na koncie Okręgu, w związku z czym przelew należy zrealizować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Rezygnacja ze startu w zawodach z prawem zwrotu opłaty startowej przysługuje tylko zawodnikom, którzy dokonają rezygnacji do 25 maja 2024 r. do godz. 2400. Po tym terminie opłata startowa w całości przechodzi na koszty organizacji zawodów.

Harmonogram godzinowy oraz mapa rozmieszczenia sektorów zostaną podane na odprawie przed zawodami.

6 maja 2024 r.                                                       Okręgowy Kapitanat Sportowy PZW w Katowicach